Ходите по магазинах і не розумієте: це майка чи футболка? Яка між ними різниця? Як відрізнити нижню білизну від окремої частини гардеробу?

Розберемося разом. 

Що таке майка? 

Майку часто використовують для сну, адже це не обмежує рух. Найчастіше при виготовленні майок використовують бавовну і змішані тканини, які добре пропускають повітря і швидко висихають. Різновидів майок безліч, так як останнім часом майки часто миготять на подіумах. Ось найпопулярніші:

  • За формою нагадує футболку, але без рукавів (Shirt Sleeveless). Модель популярна серед бодібілдерів, адже підкреслює їх накачані м’язи. 

  •  Синглет - синонім натільної майки. Практичний в носінні, тому і популярний. 

  • “Алкоголічка”. Ви напевно здогадалися в якій країні її вигадали - расєї. Але яка країна, така й назва. Виглядає як чоловіча майка з лямками з глибокими прорізами в області пахв. 

Коли носити майку?

Під одяг, щоб зменшити кількість виділень та ароматів. Зі светром, сорочкою чи навіть з поло. О, ви певно здивувалися: навіщо майку одягати під поло, особливо, якщо на вулиці спека. Це підходить людям, які час від часу пітніють. Головне, щоб ви точно знали, що це нижня білизна і її не видно. Також майка приховає зайві контури на грудях, якщо їх видно. 

Що таке футболка?

Футболка з’явилася в 1920-х - 1930-х роках в американських військових,  переважно в моряків. Вони працювали на палубі. Через спеку знімали верхній одяг і залишалися в майках. З часом це прижилося. Однак, розвиватися футболки почали аж в 70-х. Класикою вони стали починаючи з 90-х. А сьогодні - це базовий одяг майже у кожної людини на планеті. 

Назва походить від слова «футбол». Згодом з ним футболки перестали пов'язувати, але на них часто можна побачити слогани, афоризми та логотип виробника.

Види футболок:

  • З круглим вирізом.

  • З трикутним.

  • Поло - з коміром, і гудзиками біля горловини. Доречна в будь-якій ситуації.

  • Лонгслів - футболка з довгим рукавом.

Відмінності

Відмінність майки та футболки:

  • Відсутність рукавів у майки. 

  • Вага тканини. 100-150 грамм - це майка. Десь 400г - футболка. Чому останні важчі? Бо краще лягають на тіло, підкреслюють образ, маскують лінії та вигини.  

  • Футболка майже завжди з декором (гудзики, блискавки, стрази) і логотипами. Якщо це не базова річ.

  • Футболки носять люди різного віку, а майки найчастіше молодь.

Коли носити футболку?

Та коли душа бажає. Футболка - це кежуал стиль. Однак, вона ніколи не стане в ряд з сорочкою. Тому її носять, коли дозволяє дрес-код. 

Стилі футболок 

Прилягаючий круглий ворот підійде практично до будь-якої ситуації. Якщо шия широка, то краще виглядатиме v-подібний виріз. Він також підкреслить грудну клітину. Але занадто глибока горловина лише зіпсує картину. 

Довжина футболок

Ідеально, коли вона на 7-10 см нижче ременя. Якщо довше - це матиме ефект сукні. Майки ж на 10-14 см нижче пояса, бо їх заправляють в штани.

Футболки під сорочки

Почнемо з вирізу. Якщо він круглий і прилягає - це те, що треба. Також приховає волосся на грудях. Трикутний виріз підійде чоловікам, якщо волосистості великої немає. Виробники в основному роблять футболки під сорочку з коротким рукавом, який доходить до середини біцепса. 

Яку обрати футболку?

Базові футболки білого, сірого, бежевого чи чорного кольору. Їх носять, як самостійно, так і під светр чи сорочку чи піджак. Популярними є футболки з візерунками, графікою чи друком на тканинах. Варіанти можна знайти в інтернет-магазині.

Який варіант футболки чи майки ви б не обрали, важливо поєднання з іншим одягом, щоб виглядати стильно і сучасно.