Вже декілька років у кожного з нас в гардеробі з’являється все більше речей “ніби зі старшого брата чи сестри”. І це абсолютний тренд. Адже, це одяг у стилі оверсайз. Звідки пішла ця мода та чи буде вона така популярна в майбутньому - далі розберемося.

”Oversize” з англійської означає “більше потрібного розміру”. Речі у цьому стилі візуально здаються більшими, ніж задумано. Початок оверсайз

Перші речі такого фасону з’явилися ще на початку 20 століття. До цього в жіночій моді були тугі корсети. Натомість панянки все більше стали надавати перевагу вільним, об’ємним сукням, а головне зручним. Це був старт любові до всього незвичного та нового. Не останню роль відіграла боротьба жінок за свої права. Однак, хітовим цей стиль став трішки пізніше. 

Друга хвиля

У 70-ті роки минулого століття в США з’явився рух хіпі. Тоді реггі, етнічні речі, любов до свободи, натуральні матеріали дозволили стилю оверсайз зміцнитися  у своїх позиціях серед модниць і модників. Хіпі дуже полюбляли природу, самостійно шили собі одяг. Він був дещо мішкуватий, але головне, що він не сковував рухи та не було асоціації з жодними брендами. 

Ранок вечірки повного місяця, Анджуна, Гоа, 1979 (фото Жака Ластрі).

Головний законодавець оверсайз

Вже у 90-ті популярним напрямом у музиці став хіп-хоп. Тоді кожен другий спеціально виряджався в одяг набато більший за стандартні розмірні сітки. Хіп-хоп, графіті, бунтарство, боротьба з тодішніми реаліями, відповідальне і осмислене споживання призвело до того, який оверсайз має вигляд сьогодні.

Cypress Hill тусується біля свого лімузина в Лос-Анджелесі, Каліфорнія. Серпень 1998 року

Оверсайз сьогодні

Зараз оверсайз - це частина стилю casual з деякою романтикою. У минулому цей стиль мав присмак свободи. Сьогодні він теж легкий і підходить на щодень. Так само майже, як і століття тому, але має в рази більше варіацій та доступніший.

Одяг оверсайз від Dubhumans

Оверсайз в майбутньому

Не важко здогадатися, що оверсайз ще довго буде в трендах. Вся справа в зручності, адже ми всі прагнемо до комфорту. У моді часто буває, що швидкий зліт популярності змінюється таким самим швидким спадом. Але це не про цей стиль. Зараз знову модні брюки оверсайз і джинси, як в 90-ті та елементи мішкуватого одягу хіпі. 

Тому, очевидно, що ще довгі роки людство отримуватиме насолоду від цього стилю. А ми спостерігатимемо за тенденціями і регулярно радуватимемо вас новинками. Худі, толстовки, світшоти, футболки оверсайз можна замовити в нашому інтернет-магазині. 

Фото обкладнки взято з: https://fashionbombdaily.com/black-history-fashion-trend-womens-oversized-looks/